Vein + kino
Veinikino on üks ägedalt teistmoodi meelelahutus. Kui tavapärases maailmas oleme harjunud toitu ja veini omavahel paari panema, et pakutavat elamust suurendada, siis me Priiduga otsustasime seda teha hoopis lühifilmi ja veiniga.
Iseenesest ju igati loogiline. Film annab helilise ning pildilise naudingu, vein lisab sinna juurde aroomi ja maitse. Kokkuvõttes saate kogemuse, mis valdab vähemalt 4 teie meeltest. Laias laastus on tegu ühe mini kinoõhtuga. Erinevate tubade klubi nii Tallinnas kui ka Tartus on lahkelt valmis meid võõrustama ning ausalt öeldes ei oskaks paremat asupaika Veinikino koduks isegi tahta. Filmid valib Priit, kes on kogu oma elu animatsiionile pühendanud ning kindlustab ka uue põlvkonna filmikunsti loojate eduteed läbi EKA's loengute andmise. Veinid valin filmide juurde mina (kui see veel kellelegi arusaamatuks jäi).

Veinikino näitab lühifilme, kuidas muidu saaks 5 filmi ja 5 klaasi veini ühe  umbes 1,5 tunnise ajahetke vältel nautida? Lühifilm oli minu jaoks Veinikinoga tegelema hakkamise alguseks võrdlemisi võõras. Jah, PÖFF raames sai vahel mõnd siit või sealt poolt nähtud, kuid süvenemisest oli asi kaugel. Priidu jaoks oli veinide maailm umbes sama võõras. Eks temagi oli varasemalt veini joonud, kuid süvenemisest oli asi kaugel. Vastastikuse harimise raamistikus Veinikino sündis. Meile endalegi üllatuseks teeme seda juba teist hooaega ja põhjust lõpetamiseks hetkel ei näe.

Kuidas see veinide valimine filmide kõrvale siis ikkagi käib? Noh, oleneb. Tegu on täiesti subjektiivse, minu arvamusega. Priit saadab mulle filmid ja mina katsun need enda jaoks raamistada moel, mis võimaldaks ka sulle seletada, miks antud film ja antud vein kokku käivad. Vahel mängivad rolli filmi emotsioonid, mida tegelaskujud tunnevad või mis tundeid film mulle tekitab. Teinekord on määravaks filmi värvigamma. Ja vahel on Priit õel ja saadab midagi nii abstraktset, et  valik käib kõhutunde alusel. Näiteks erootilisema alatooniga filmid kipuvad vaatajas veidi elevust või ärevust tekitama. Kui sinna juurde serveerida klaasike vahuveini, mida alatasa tähistamise ja elevamate momentidega seostatakse tekib pahatihti äratundmise rõõm. Või kui film kujutab mägesid või kive aitavad näiteks külmema kliima chardonnay mineraalsed noodid rohkem filmi sisse pugeda. Ja no kui film ikka laus puna-roosades toonides on, siis ei taha sinna valge vein kohe kuidagi sobituda. Vahel tead esimese paari minutiga, mis veini filmi juurde serveerida soovid. Vahel vaatad filme korduvalt ja oled ikka kõhkleval seisukohal. Vahel avad 52 pudelit, vahel mitte ainsamatki.

Veinikino on subjektiivne rännak. Siin puuduvad õiged ja valed vastused. Täpselt nii nagu veini teeb heaks hea seltskond ning maitseid tajuvad kõik inimesed veidi erinevalt nii näevad erinevad inimesed ka filmides vahel täiesti äärmuslikult erivenaid aspekte.
Selleks, et mitte ainult minu arvamust kuulata, soovitan omal nahal ära proovida. 

Detsembris on pakkuda veel viimased kohad Tallinna Erinevate Tubade Klubisse juba 19.12.

Tartu Erinevate Tubade Klubi võõrustab meid 21.12.

Tulevaste üritustega saad kursis olla nii Erinevate tubade Klubi kui Know Your Drinks fb lehtede kaudu.

Nägudeni,
H