Mull teeb aastad paremaks

Ma jumaldan neid hetki, kui champagne ise koju kätte marsib. Kui on üks jook siin ilmas, mis oma noobli staatuse ka siiralt auga välja on teeninud, siis kindlasti just nimelt see mulliga vaimustus.
Ma võiksin sulle pikalt ja laialt rääkida sellest, kuidas champagne valmib, miks tegu ei ole lihtlabase vahuveiniga, kui palju on erinevaid stiile. Kui raske on teha aastast aastasse sama maitsega veini mitmekümne kui mitte mitme tuhande erineva baasveini segamisel. Miks tehnikaareng ei ole vanu traditsioone kustutanud, vaid need seda enam au sisse tõstnud. Miks iga sõõm on elamus ja miks võhikute peale ei ole põhjust head kraami raisata.
Teada tahad, anna märku. Võin ka sellest rääkida. Aga viimaseid päevi oma kahekümnendaid käies, otsustasin hoopis maha istuda ja jagada teiega seda mõnusat teisipäevase õhtu ootamatut maitsenaudingut.​​​​​​​

Pikk tööpäev seljataga, koer mõnusalt kaisus, uhke üksindus ja meelepärane kaaslane Pommery Brut Royal näol. Ei olegi teab mis vintage, hirmkallis uhke jook. Ei, üks ausalt äge pisikene pudel tõeliselt ägeda maitsekomboga mulli.
Värivis kirkalt klaar, helekollane. Ninna tungivad küpsed õunad, lustakad heledad lilled ja pisuke pärmi. Maitstes elav, värske. Meenutab südasuvist viljapuuaeda. Vähekene kollast ploomi ning keegi vist sõitis just vanaema liiliatest muruniidukiga üle. Maitse on kauapüsiv, suurepärase happega - ei, mitte sellega, mis nina krimpsu tõmbaks. Vaid sellega, mis palaval suveilmal kosutust toob. Mull on peen ja siidine. Üks nendest toredakestest, mis ei tee sulle liiga, kui liialt kauaks sõbrannaga lobisema jäid ning jook klaasis soojaks läks. Üks suurepärane kaaslane nii ennastunustavaks vestluseks sõpradega, paariliseks lemmikraamatu seltsi või kingituseks ämmale.
Suurepärane valik nii äsja alustavale champagne sõbrale kui ka teadjamale mullininale. Ükski maitsetest ei ründa. Kuiv küll, kuid seda kõige paremas võtmes. Neile, kes haput veini ei taha, lase joogil veidi soojemaks minna. Muidu serveeri valge veini klaasist, ikka jahutatult. Sel moel ei lähe aroomid kaduma.
Aitäh Pommery! Mul oli just seda täna vaja.