Vaat mis ma kapist leidsin
Olles viimasel ajal õllest eemale triivinud on see leid üha pimenevasse sügisõhtusse lihtsalt suurepärane. Täidlane, mahe ja maitseküllane.
Üks minu isiklikke läbi aegade lemmikuid Stout riiulitelt on juba aastaid olnud Lehe Pruulikoja Pimedaim tund enne koitu - vaadilaagerdusega vahtrasiirupi ning tonka ubadega pruulitud Imperial Stout. Vedelal kujul kook su keelel. Tõsina maitsete plahvatus. Magus kuid maskuliinne. Üks neist ägedatest õlledest, mis sunnib end tasapisi nautima ning õlu, mida sõpradega ei jagata.
Sobilik valik õhtuks kamina ees, kaaslaseks lemmik raamat. Must kui süsi, kleepuv kui kurat ning nii maitseterohke, et järgmise õlle valik saab olema keeruline.

Pruulikoda ise kirjeldab isendit nii:
“Pimedamail tunnil enne koitu, kui tundub, et valgust enam polegi, kanname meie oma südames tuld. See pisike säde meie sees kannab kogu maailma soojust ja valgus kuni päikesetõusuni.
“Pimedaim tund enne koitu” on sügavmust vaadis küpsenud imperial stout, mille sünge välimuse sisse on peidetud lootuskiirena särav vahtrasiirup ja eksootilised tonkaoad.”

Kui leiad, siis proovi!
10,5% vol. Pea meeles tegemist on siiski alkoholiga!

You may also like

Back to Top