Ma ei ole küll otseselt karantiinis, kuid hullunud maailma paanikahäire tagajärjel on ka minul rohkem vaba aega. Jälgides seda, mis meedia meile sisse söödab ja avastades sotsiaalmeedia vahendusel nähtavat kaasmaalaste segadust tekib tahtest tahtmata tunne nagu kõik see on tegelikkuses suures plaanis hädavajalik.

Eestlaslikul kombel varasema vingumise kohalt “Oi kuidas ma tahaks, et ma ei peaks tööl käima või et mul oleks rohkem vaba aega” või “Kui mul aega oleks, siis teeksin seda, teist ja kolmandat” Oleme jõudnud olukorda, kus “palun, siin on su vaba aeg” ja rahvas hullub. “Ma ei taha kodus istuda!” Ehk siis nagu eestlastele kombeks, ilm on alati kas liiga külm või liiga soe. Leiame alati mingi põhjuse õigustamaks oma pahameelt.

Kuidas aga kriisist kasu lõigata? Suurepärane aeg tegeleda kõige sellega, milleks sul senini aega ei olnud. Pühendada end asjadele, mis su silmad särama panevad. Õpi midagi uut, hakka tegelema selle hobiga, mis siiani vaid mõtteks on jäänud või naudi võimaust alustada kell 11 hommikul veinide degusteerimisega. Mitte joomise eesmärgil, vaid puhtalt harjutamiseks. Kuna sa kuhugi nagunii sõitma ei pea ning kedagi kes sinu tegevust halvustaks ei ole - tuletame meelde, istud ju üksi kodus.

Mina, kui suur mullide sõber otsustasin lahti korkida 2 ägedat tegelast ja neid kõrvuti maitsma hakata. Ikka selleks et oma aju töös hoida, luua uusi seoseid ja tajuda erinevaid maitseid. Kõrvale sai riiulist välja kaevatud ka üks äge õpitut kordav veiniraamat ja nii mu päevad mööduvad. Lugedes ja nautides.

Esimene kihisev kaaslane on Juve & Camps Reserva de la Familia Cava Gran Reserva Brut Nature, aastakäiguga 2015. Üks tõeliselt kuiv, täidlane ja põnevalt kompleksne vahuvein. Valminud Xarel-lo, Macabeo ja pisukese koguse Parellada seguna, mida omakorda 36 kuud pudelis arendatud. Aroomis küpsed valged puuviljad koos brioch ja vürtsi nootidega. Maitses värske, tasakaaluka happe ja kauapüsiva mulliga. Hea sammuke maitsmiseks ennem champagne juurde asumist. Tõeliselt hästi tehtud ja kindlasti üllatav ehedat Hispaania karakterit edasi kandev kaunidus. Kui võrdlema peaks, siis üks kahekümnendates krutskeid täis meheliku energiaga Hispaania noormees tuleb mõtetesse. Suurepärane kingitus ja põnev kaaslane igale mullisõbrale.
Vastukaaluks sai lahti korgitud Vignerons de Bel-Air Grande Cuvee Brut Cremant de Bourgogne. See orgaaniline 100% chardonnay marjast klassikalisel meetodil valmistatud vaheuvein teeb silmad ette nii mõnelegi Blanc de Blancile, mida Prantsusmaa uhkusega valmistab. Maitses ja aroomis küpsed, veidi isegi suhkrused õunad, tulel röstitud vahukommid, karamelliseeritud aprikoosid, veidike mandlit ning üleküpsenud tsitrust. Selle kõige juures hämmastavalt ilusas tasakaalus happega. Mull on peen, agressiivne ning kauapüsiv. Hispaanlasega võrreldes küll kehandilt kergem ja mitte nii jõuline, kuid elegantne ning naiselik. Selline neljakümnendates heal järjel iseseisev siresäärne kaunitar on vast antud veini kirjeldamiseks asjakohane. 
Hoidke ennast, olge terved ja haarake meeleoluks paar pudelit veini. Võtke aega tõeliselt süveneda maitsetesse, harjutage tundmuste kirja panekut ning kui vein otsa saab või huvi hääbub on aeg järgmisteks väljakutseteks.

You may also like

Back to Top